"Teatr Lalki i Aktora"

Uchwała Nr V/31/07 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 28 marca 2007 roku

Nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego" Teatrowi Lalki i Aktora
w Wałbrzychu stanowi uhonorowanie zasług na rzecz upowszechniania kultury teatralnej, szczególnie dzieci i młodzieży Powiatu Wałbrzyskiego.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu istnieje już ponad 60 lat. Jest organizatorem, jak i współorganizatorem wielu ciekawych inicjatyw kulturalnych i edukacyjnych. Adresatami spektakli są dzieci, młodzież oraz widzowie dorośli, nie tylko z terenu Powiatu Wałbrzyskiego i powiatów ościennych, lecz także całego kraju. W jego repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Prowadzone są zajęcia edukacyjne nie tylko na terenie Teatru, ale również w przedszkolach, szkołach. Poprzez swoją działalność Teatr w istotny sposób przyczynia się do rozwoju intelektualnego szczególnie najmłodszych widzów, uwrażliwiając ich tym samym na wartości estetyczne. Teatr otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, które świadczą o jego randze i prestiżu. Oprócz tego teatr uczestniczył w licznych festiwalach, konkursach, spotkaniach teatralnych.