Pan Kazimierz Niemierka

Uchwała Nr XXXIX/56/06 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 21 sierpnia 2006 roku

Rada Powiatu Wałbrzyskiego nadając Panu Kazimierzowi Niemierce zaszczytny tytuł "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego" wzięła pod uwagę jego cały życiowy dorobek. Praca u podstaw dla rozwoju wałbrzyskiego sportu, zaangażowanie oraz umiłowanie sportu, kultury i turystyki zostały na trwałe wpisane w historię naszego regionu.

Pan Kazimierz Niemierka był zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej Klubu Sportowego "Górnik Wałbrzych". Swoją pasję przełożył w pracy zarówno społecznej jak i zawodowej. Praca społeczna Kazimierza Niemierki związana była z rozwojem szeroko rozumianej kultury fizycznej. Udzielał się z pełnym zaangażowaniem w różnych klubach sportowych, w Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej oraz w organizacji największych imprez sportowych. Do dzisiaj jego aktywność jest uznawana za godną naśladowania.