Pan Leszek Świętalski

Uchwała Nr XXXIV/111/05 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 29 grudnia 2005 roku

Nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego" Panu Leszkowi Świętalskiemu stanowi uhonorowanie skutecznej, długoletniej działalności samorządowej oraz pracy na rzecz rozwoju idei społeczności lokalnej. Dotychczasowe działania Pana Leszka Świętalskiego zostały nagrodzone przez prestiżowe organizacje o charakterze wojewódzkim i ogólnopolskim.

Warto tutaj wymienić m.in. wyróżnienie Gminy statuetką Złoty Gryf - jednej z najbardziej prestiżowych dolnośląskich nagród gospodarczych. Złoty Gryf trafił do Gminy za szczególną efektywność w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Gmina Stare Bogaczowice kolejny raz trafiła do "Złotej Setki Samorządów". Pan Leszek Świętalski został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie przyznawane jest samorządowcom, których postawa powoduje faktyczne rozwiązywanie lokalnych problemów.