Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta

Lista wydarzeń objętych potronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego

Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura objął ptronatem honorowym następujące wydarzenia w 2017 roku:

1) V Dyktando Miejskie w Głuszycy.

2) IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego "Nie tylko gospel".

3) XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim.

4) Konferencja naukowa pt. "Od kultury nauczania do kultury uczenia się".

5) Powiatowy Konkurs "Portrety ludzi, oblicza kultur i religii w powieściach Olgi Tokarczuk".

6) Rozpoczęcie sezonu rowerowo - biegowego z Marzanną w Górach Sowich.

V Dyktando Miejskie w Głuszycy

DSC 0155 850x565 SmallZ okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy po raz piąty zorganizowała Dyktando Miejskie. Konkurs, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną oraz popularyzowanie kultury języka ojczystego, objął honorowym patronatem Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii 2017 w sobotni poranek 18 lutego przystąpiły 22 osoby.
Uczestnicy tegorocznego konkursu startowali w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej. Swoje umiejętności dotyczące posługiwania się ojczystym językiem „pisanym” sprawdzały także dwie osoby, które od wielu lat mieszkają poza granicami Polski (w Australii i w Niemczech).
W Dyktandzie wzięła także udział wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek, która aktywnie włączyła się w organizację całego przedsięwzięcia. Burmistrza Głuszycy reprezentował zastępca – pan Grzegorz Szymański, który wspierał zawodników biorących udział w Dyktandzie.
Zwycięzcą w kategorii do 18 roku życia został Dominik Przybylski, który odebrał nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Głuszycy. Nagrodę za prawidłowe wskazanie tytułu książki, której fragment odczytano podczas konkursu odebrała Katarzyna Herda. Mistrzem Ortografii 2017 został Tadeusz Bańkowski (drugie miejsce - Renata Gileta, trzecie - Katarzyna Herda). W konkurencji drużynowej najlepszą okazała się ekipa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Jawor z Głuszycy Górnej.
Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe długopisy oraz dyplomy uczestnictwa w V Dyktandzie Miejskim. Fundatorami nagród dla zawodników pełnoletnich byli: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, John Cotton Europe Sp. z o.o., oraz Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.
Podziękowanie dla starostyDSC 0095 850x565 Small
 

Głuszyckie dyktando!

Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zaprasza mieszkańców miasta i gminy Głuszyca oraz osoby nie będące mieszkańcami Głuszycy, które są zatrudnione w instytucjach na terenie gminy Głuszyca do udziału w konkursie V Dyktando Miejskie. Impreza jest objęta patronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury i Burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu: Regulamin konkursu (ODT)

Plakat konkursu Dyktando  2017

Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych

Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych już za nami. Konferencja organizowana przez Fundację Rozwoju oraz Fundację Polski Kongres Gospodarczy odbyła się w pięknej Sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju i była doskonałą okazją do zapoznania wszystkich obecnych uczestników z innowacyjnymi praktykami, jakie mogą realizować samorządy na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego lokalnych wspólnot. Jej głównym celem było zbudowanie owocnych relacji między przedstawicielami samorządów a przedsiębiorcami dostarczającymi technologie i usługi, co pozwoli na bardziej dynamiczny i efektywny rozwój polskich regionów.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500