Zapraszamy na Zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa, mieszkańców Powiatu wałbrzyskiego oraz gości na uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu Dolnośląska Stolica Kultury 2016. Przez miniony rok Powiat wałbrzyski był gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych na Ziemi Wałbrzyskiej, przez co udowodnił, że rozwój kultury w regionie jest bardzo ważnym aspektem życia społecznego oraz jest bardzo ceniony przez włodarzy. Podczas zakończenia podsumujemy dotychczasowe osiągnięcia i podziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

W trakcie uroczystości zobaczymy w pełnej okazałości głuszycki chór RENOMA ze swoim repertuarem, znanych wszystkim w regionie artystów z Dumką na dwa serca: Aurelię Sobczak, Stanisława Górkę i Aurelię Droździńską. Na zakończenie dnia zaprezentuje się nam Zespół Pieśni i Tańca "Łany" z Poznania, który zapewne zaskoczy nas swoim przedstawieniem. Ponadto w programie wystąpienia osób zaangażowanych w Dolnośląską Stolicę Kultury, wręczenia nagród oraz pokazy multimedialne.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu będzie organizowało bezpłatne dojazdy dla chętnych z poszczególnych gmin. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 74 84 60 548 oraz wysyłając zapytanie na adres: a.blaszkiewicz@powiat.walbrzych.pl lub d.chodnik@powiat.walbrzych.pl.

Przedstawiamy wstępny harmonogram na zakończenie:
14:00 – rozpoczęcie - występ Chóru RENOMA z Głuszycy
14:10 – wystąpienie Starosty Wałbrzyskiego jako gospodarza imprezy
14:20 – wystąpienia przedstawicieli Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wystąpienia gości;
14:40 – prezentacja multimedialna o realizacji projektu Dolnośląska Stolica Kultury
15:00 - uroczyste podziękowania dla uczestników projektu (zarządu Województwa, pracowników UMWD, włodarzy gmin, artystów, centrów kultury, wręczenie tablic pamiątkowych dla włodarzy gmin, etc.)
15;15 –16:00 – występ artystyczny Aurelii Sobczak, Stanisława Górki, Barbary Droździńskiej
16:00 - 18:00 – przerwa
18:00 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Łany”
19:00 - zakończenie

Plakat wydarzenia Zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016

Zapraszamy na uroczyste zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016! Dołączajmy do wydarzenia!

Opublikowany przez Ziemia Wałbrzyska na 28 listopad 2016