Rozstrzygnięcie konkursu na "Najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne Powiatu Wałbrzyskiego"

Zakończyła się kolejna edycja konkursu organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Oddział w Wałbrzychu na najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne. Do konkursu zgłosiło się 11 gospodarstw agroturystycznych. W okresie wakacyjnym komisja konkursowa oceniała zgłoszone gospodarstwa i wyłoniła zwycięzców.

Agroturystyka "Misiówka" w Borównie

MISIÓWKA
Borówno 12a
58-379 Czarny Bór
Tel.kom.: 796 156 276
www.misiowka.com
rezerwacje@misiowka.com

Agroturystyka „Misiówka” powstała w 2014r. i od początku głównym zamysłem Gospodarzy była chęć pokazania i podzielenia się z innymi pięknem tej uroczo położonej wsi. Gospodarze wybudowali w pełni funkcjonalny dom z 5 pokojami dwuosobowymi, każdy pokój wyposażony w łazienkę i telewizor – istnieje łącznie 10-12 miejsc noclegowych. W obiekcie istnieje również możliwość zorganizowania imprezy, spotkania na 30 osób.

Dom położony jest z dala od ruchliwej ulicy, tuż przy lesie, na terenie Gospodarstwa znajdują się dwa zarybione stawy, z których Goście mogą korzystać łowiąc ryby bądź urządzając grilla na pływającej tratwie.

Dodatkowe atrakcje, które czekają na Gości w „Misiówce” to: balia kąpielowa z gorącą wodą i jaccuzii, sauna, domek imprezowy, możliwość wypożyczenia Quadów i rowerów oraz zorganizowania ogniska. Dla dzieci przygotowano mini plac zabaw, są także stali mieszkańcy „Misiówki” – osiołek Śnieżka oraz kuc szetlandzki Strzałka.

Grzegorz Szwaja “Austeria Krokus”

Rzeczka 33
58-320 Walim
tel. 74 845-72-66
tel. Kom. 669-251-791
www.austeriakrokus.pl
email: agroturystyka@austeriakrokus.pl

Agroturystyka powstała w 2006 roku stała się przysiółkiem bohemy w Górach Sowich. Gospodarze od lat organizują plenery malarskie, na które zjeżdżają się artyści z całego kraju. Agroturystyka oferuje 5 pokoi – łącznie 13 miejsc, każdy pokój z łazienką. Gospodarze oferują całodzienne wyżywienie oraz organizują imprezy okolicznościowe np. wesela. Ściany uginają się od obrazów namalowanych przez uczestników plenerów malarskich. Gospodarze są właścicielami najcenniejszego obrazu chyba w całym Powiecie Wałbrzyskim. Hodują 200 kur przeróżnych ras, nawet takich, które znoszą zielone jajka! Na posesji staw i grillowisko dla gości. Zapraszamy!!

Aneta i Artur Ryl „Apartamenty pod zamkiem Grodno"

ul. Główna 14a
58-321 Zagórze Śląskie
tel. kom. 693 765 676, 697 981 717
www.sowieapartamenty.eu
:info@sowieapartamenty.eu

Państwo Aneta i Artur RYLL przejęli tradycje agroturystyczne od rodziców Pana Artura. Od roku prowadzą własne gospodarstwo agroturystyczne oferując gościom 2 apartamenty z aneksem kuchennym, łazienką i salonem w bardzo dobrym, wysokim standardzie. Jeżeli goście mają ochotę na maksymalny wypoczynek, Państwo Rylowie posiadają w ofercie całodzienne wyżywienie. Na własnych płodach rolnych. Poza agroturystyką Gospodarze prowadzą bowiem gospodarstwo rolne. Mają 70 ha ziemi i hodują 45 sztuk bydła,a przy domu oczywiście kury, kaczki i kozy. Stąd niedaleko do Zamku Grodno i nad Jezioro Bystrzyckie, do pobliskiego kompleksu RIESE, okolica sprzyja pieszym lub rowerowym wypadom. Za domem do dyspozycji gości grillowisko i miejsce do relaksu. Co polecamy podczas wypoczynku u Państwa Ryl? - serek kozi - w wydaniu Pani Anety smakuje nieziemsko!! Zapraszamy serdecznie.